Харчові розлади 

За деталями звертайтеся за телефоном (067) 455-66-55

Анорексія - важкий розлад, при якому страждає не тільки тіло, але і психіка. Основним симптомом захворювання є наполегливі, послідовні, свідомі спроби знизити вагу, обмеживши прийом їжі. При цьому пацієнт відчуває страх перед ожирінням і втрачає здатність адекватно сприймати власне тіло, вважаючи себе товстим навіть при вираженому виснаженні. Як правило, нервова анорексія розвивається в підлітковому віці і спостерігається у дівчат приблизно в 10 разів частіше, ніж у юнаків.

Основним проявом анорексії є потреба жорстко обмежувати кількість і калорійність їжі. Відмовляючись від їжі, пацієнтки керуються думкою про ніби-то існуючу зайву вагу. При цьому хворі на нервову анорексію ретельно приховують від оточуючих своє занепокоєння з приводу надмірної повноти і свій намір скинути вагу. 

анорексия

У початковій стадії дівчата проявляють підвищену заклопотаність калорійністю їжі та намагаються виключити з раціону якомога більше поживних продуктів. В подальшому пацієнтки їдять тільки малокалорійні продукти і прагнуть максимально зменшити порції. Апетит при цьому не страждає і щоб подолати почуття голоду хворим доводиться вдаватися до різних хитрощів. Вони використовують для їжі маленькі тарілочки, їдять стоячи, якщо ж їжа потрапила в організм, то викликають блювоту, приймають проносні або роблять промивання шлунка. А ще хворі виснажують себе фізичними вправами, намагаються постійно рухатися (наприклад, вчать уроки не сидячи за столом, а ходячи по кімнаті). 
З психологічної точки зору на ранніх стадіях анорексії спостерігається напруга, зниження настрою і дратівливість в поєднанні з підвищеною активністю. Можливий також підвищений рівень тривоги. У міру розвитку хвороби перераховані симптоми змінюються млявістю, швидкою виснажуваністю і звуженням кола інтересів.

bulimia-pereedanieЩе одним поширеним харчовим розладом є булімія. Вона полягає в тому, що людина не контролює кількість спожитої їжі, занадто багато їсть, а після цього почувається винною і намагається позбутися від спожитої їжі, наприклад, викликаючи рвоту.
Анорексія та нервова булімія - небезпечні захворювання, результатом яких може стати інвалідність і навіть смерть. Тому всім пацієнтам, які страждають такими харчовими розладами, необхідна професійна допомога і комплексне лікування.

Переїдання – це неконтрольоване споживання їжі кілька разів на день, яке не має ніякого відношення до фізіологічного почуття голоду і насичення організму. При цьому людина не отримує від їжі задоволення, навпаки відчуваючи пригніченість і смуток після з'їденого.

Стимулом до прийому їжі є не голод, а психологічний дискомфорт, їжа стає способом «заїсти» стрес, депресію, проблеми. До компульсивного переїдання схильні невпевнені в собі особи із заниженою самооцінкою, нездатні впоратися з життєвими труднощами самостійно. Найчастіше страждають підлітки і молодь у віці 20-25 років. Жінки схильні до цього захворювання набагато частіше, ніж чоловіки.

Вирішення проблеми зі здоров'ям починається не тільки з її усвідомлення, але і зі звернення до кваліфікованого фахівця.

Pereedanie
Партнер Наркологічного центру "Добро" Центр харчових розладів Баланс проводить комплексне лікування харчових розладів, що включає в себе:
* детоксикацію організму
* мотивацію пацієнта
* повне відновлення
* комплексну реабілітацію
* соціальну підтримку
Лікування анорексії і булімії та переїдання - тривалий процес. Патологічні механізми, в результаті яких виникають ці захворювання, формуються роками і навіть десятиліттями. Для одужання необхідно завзятість, послідовність і терпіння. 

Пам'ятайте, що залежність виліковна! 

‎0674556655